Zabiegi pielęgnacyjne

Rozjaśnienie przebarwień

W Natur Skin Beauty możemy pozbyć się przebarwień skóry.

Rozjaśnienie przebarwień
Nasza oferta

Co to są przebarwienia skóry

Za powstawanie plam pigmentacyjnych odpowiada przede wszystkim podwyższony poziom melaniny czyli – naturalnego pigmentu, któremu włosy, oczy i skóra zawdzięczają swój kolor. Nadmiar melaniny może być spowodowany przez kilka czynników:

Przyczyny powstawania przebarwień:

 • Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne bez stosowania produktów z filtrami SPF.
 • Zmiany hormonalne: przebarwienia często powstają u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, w czasie ciąży oraz podczas menopauzy.
 • Wiek: z wiekiem liczba melanocytów maleje, ale jednocześnie rośnie ich aktywność i wielkość.
 • Stany zapalne skóry i obrażenia, w wyniku których następuje uwalnianie się melaniny.
 • Niektóre leki (np. antybiotyki) oraz zioła (np. dziurawiec).

Rodzaje plam pigmentacyjnych

Przyczyny powstawania przebarwień, rozróżniamy kilka podstawowych typów plam pigmentacyjnych (przebarwienia skórne):

Melasma zwana (ostudą)

Szczególnym, ale w większości nieszkodliwym typem hiperpigmentacji, jest melasma (ostuda). Najczęściej pojawia się na policzkach, nosie i nad górną wargą.

Przeważnie występuje u kobiet, przede wszystkim dlatego, że na powstawanie tego typu przebarwień wpływa zmiana poziomu hormonów, które regulują ilość melaniny w skórze.

Przebarwienia starcze tak zwane (plamy wątrobowe, plamy starcze) i posłoneczne

Powstają głównie w wyniku ekspozycji na promieniowanie słoneczne, ich powstawaniu widoczne są przede wszystkim na partiach ciała wystawionych na jego działanie widoczne przy jasnej skórze wydają się wyraźnie ciemniejsze zwłaszcza przy rudych włosach gdy mamy do czynienia również z piegami.

Plamy pigmentacyjne widoczne są na twarzy, szyi, dekolcie oraz grzbietach dłoni.

Tworząc nieestetycznych plam pigmentacyjnych.

To jednak nieszkodliwy rodzaj hiperpigmentacji.

Przebarwienia pozapalne i przebarwienia polekowe.

Ten typ powstaje w wyniku stanu zapalnego lub uszkodzenia skóry. Przebarwienia pozapalne często towarzyszą zmianom trądzikowym są to najczęściej pojawiające się przebarwienia na twarzy w najgłębszej warstwie naskórka pozostałe zmiany pozapalne oraz w skutek przyjmowane leki.

Kiedy w skórze pojawia się stan zapalny, następuje wydzielanie melaniny, której nadmiar przyczynia się do powstawania przebarwień o nieregularnym kształcie.

Na skórze uwidaczniają się płaskie różowe, czerwone lub brązowe plamy. I chociaż promienie ultrafioletowe nie wywołuje pozapalnej hiperpigmentacji, może zaostrzyć jej objawy wpływem słońca.

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień

Najważniejszym zapobieganiem przeciw przebarwień skóry jest profilaktyka i leczenie przebarwień.

Przyczyny powstania przebarwień.

Na intensywność przebarwień wpływa światło słoneczne.

Dlatego ochrona przed promieniowaniem uv i słońcem znacznie zmniejsza prawdopodobieństwo powstawania plam pigmentacyjnych.

 • Stosuj wysokiej jakości produkty do opalania i skracaj czas pobytu na słońcu.
 • Nie zapominaj, że promienie słoneczne działają również wtedy, kiedy się nie opalasz.
 • Stosuj odpowiednie kosmetyki z filtrami aby chronić się przed promienie uv.

Jak możemy pozbyć się przebarwień

Usunięcie przebarwienia skóry zależą od ich rozmiarów i intensywności.

Możesz stosować produkty i kosmetyki przeznaczone do skóry z przebarwieniami np krem wybielający i zdecydować się na odpowiednie leczenie, warto także na co dzień chronić się przez promieniami uv.

Domowe sposoby na przebarwienia nie są odpowiednie do pozbycia się przebarwień skórze.

Jak usunąć przebarwienia i zmniejszyć ich widoczność .

Rozjaśnienie przebarwień

Zadzwoń do nas lub umów wizytę

Zabiegi na Przebarwienia pozapalne, plamy soczewicowate i przebarwienia skórne

Najskuteczniejszych metody, które polecamy klientkom w Natur Skin Beauty

LASEROWE USUWANIE PRZEBARWIEŃ

ND:YAG Q-Switch nano i pikosekundowym.

Metoda ta jest bezpieczna, bezinwazyjna i uznawana za bezbolesną. Ze względu jednak na fakt, że dochodzi do ogrzewania tkanek skórnych, niektóre osoby bardziej wrażliwe na ból mogą odczuwać dyskomfort.

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:

 • ciąża,
 • laktacja,
 • nieleczone choroby autoimmunologiczne,
 • wysoka wrażliwość skórna,
 • aktywne choroby dermatologiczne i wirusowe.

ZABIEG NA PRZEBARWIENIA

Zabieg jest zawsze dopasowany do indywidualnych potrzeb klienta i składa się z paru etapów. W ramach pierwszego przeprowadzany jest intensywny zabieg złuszczający .

Przeciwwskazania do zabiegu obejmują:

 • ciąża,
 • laktacja,
 • nieleczone choroby autoimmunologiczne,
 • wysoka wrażliwość skórna,
 • peelingi chemiczne

PEELINGI CHEMICZNE NA PRZEBARWIENIA

Preparaty stosowane do ich wykonania zawierają wysokie stężenie kwasów, które jest dobierane przez specjalistę na podstawie wywiadu i dokładnych oględzin skóry klienta. W zależności od zastosowanego kwasu, efekty mogą występować po różnym czasie.

Ważne jest jednak odpowiednie dopasowane kwasu do indywidualnych predyspozycji skóry – niektóre z nich, mimo intensywnego działania, mogą być stosowane nawet przy wrażliwej cerze.

MIKRODERMABRAZJA NA PRZEBARWIENIA

Polega na mechanicznym złuszczaniu naskórka przy pomocy piasku korundowego, którego strumień generowany jest przez precyzyjną głowicę. Posiada ona również końcówkę zasysającą złuszczony naskórek i drobinki piasku.

Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny i nie wymaga rekonwalescencji. Skóra poddana mikrodermabrazji od razu staje się gładsza, jej koloryt jest bardziej wyrównany. Dodatkowym efektem tego zabiegu jest zwiększenie odporności skóry na działanie czynników zewnętrznych.

Przeciwwskazaniem do mikrodermabrazji

 • wysoka wrażliwość skóry,
 • aktywny trądzik w ostrej fazie,
 • łuszczyca i inne choroby skóry.

Zabieg za pomocą dermapena

Zabieg Dermapen bardzo dobrze usuwa przebarwienia na skórze poprzez pobudzenie jej do regeneracji i odbudowy poprawiając koloryt skóry.

Mikronakłuwanie stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, doprowadzając do delikatnych stanów zapalnych o działaniu złuszczającym co w znacznym stopniu zagęszcza skórę i poprawia jej strukturę. Reguluje także proces melanogenezy, przyczyniając się do ujednolicenia kolorytu skóry, istniejących już odbarwień skóry.

Q&A

Często zadawane pytania

Zapraszamy do zapisów na zabieg usuwania przebarwień do Natur Skin Beauty indywidualnie dobierzemy jedną z metod usunięcia przebarwienia.

Przyczyny powstawania przebarwień to Promieniowanie ultrafioletowe. Podczas opalania wytwarzana jest melanina, która ma za zadanie ochronić przed uszkodzeniem materiał genetyczny. Efektem tego procesu jest opalenizna. Jednak nadmierna ekspozycja ciała na działanie promieni słonecznych oraz częste wizyty w solarium powodują powstanie trwałych przebarwień. Takich jak Zmiany hormonalne, które najczęściej występują w okresie ciąży, przy stosowaniu antykoncepcji, przy nadczynności tarczycy, czy przy chorobach jajników. Leki fotouczulające np. antybiotyki, pigułki antykoncepcyjne, niektóre leki nasercowe, nieprawidłowa dieta, zaburzenia systemu metabolicznego.

W naszym salonie również używamy ten kwascamy kwas glikolowy jak i pole w najczęściej pojawiają się podczas złuszczenia warstwę naskórka na różne rodzaje przebarwień na skórze twarzy nadając naturalny kolor .

Do przebarwień naskórkowych zalicza się: piegi, ostudę i plam soczewicowatych. Usuwanie zmian skórnych zależy od rodzaju odbarwienia.

Używane są w tym celu roztwory zawierające hydroksykwasy, np: kwas mlekowy, kwas szczawianowy, kwas glikolowy i kwas cytrynowy. Poprawiają one koloryt skóry, wpływają na jej nawilżenie i usuwają zmarszczki. Stosowane są również pochodne witaminy A i witamina C oraz dwa kwasy, mające działanie wybielające, a mianowicie kwas kojowy i azelainowy.