Zabiegi pielęgnacyjne

Elektrokoagulacja Warszawa

Elektrokoagulacja to prosty zabieg medycyny estetycznej. Pozwala na pozbycie się zmian skórnych bez użycia skalpela i bez konieczności zakładania szwów wykonasz go w salonie Natur Skin Beauty.

Elektrokoagulacja
Nasza oferta

Elektrokoagulacja

Elektrokoagulacja inaczej termoliza lub diatermia to metoda elektrochirurgii stosowana w zabiegach medycyny estetycznej i kosmetologii.

Elektrokoagulacja przyłożeniu elektrody która polega na ścięciu (koagulacji) białka za pomocą właściwości prądu elektrycznego. Zmienione chorobowo miejsca są poddawane działaniu specjalnej elektrody, która za sprawą prądu elektrycznego wysokiej częstotliwości wytwarzającego wysoką temperaturę powoduje termolizę, wykonania elektrokoagulacji wykorzystuje czyli drobne „oparzenie” tkanki, a w rezultacie prowadzi do uszkadzaniu tkanek (ścięcia, koagulacji) zlokalizowanego w niej białka.

Za pomocą elektrokoagulacji usuwa się włókniaki, kurzajki, brodawki łojotokowe i inne zmiany, a także zbędne owłosienie czy zamykania naczynek krwionośnych.

Ponadto elektrokoagulacja służy do zamykania nadmiernie rozszerzonych naczynek krwionośnych.

Do usuwania zarówno żylaków, jak i pajączków stosuje się skleroterapię.

To nieco bardziej skomplikowany zabieg, ale również bezinwazyjny. Przy pomocy bardzo cienkiej igły do rozszerzone naczynia krwionośne wprowadza się specjalny środek, dzięki któremu dochodzi do zamykania naczyń krwionośnych i dalszego rozwoju miejscowego stanu zapalnego.

Jest to zabieg małoinwazyjny i szybki, w czasie elektrokoagulacji usuwa, bowiem wypalenie tkanki tworzącej niepożądaną zmianę w postaci drobnych jasnych np. (włókniak, prosak, kurzajka, brodawek łojotokowych, naczynko, cebulka włosa) powstałe zmiany kwalifikują się do usunięcia, które jest natychmiastowe, a prawidłowo wykonany zabieg nie powinien pozostawić trwałych śladów ewentualnie małe strupki gdzie wyniku drapania skóry mogą powstać stałe ślady.

Jakie zmiany skórne można usunąć za pomocą elektrokoagulacji?

Wskazania do zabiegu elektrokoagulacji trwałe usunięcie

 • kurzajki
 • włókniaki miękkie, brodawki płaskie
 • prosaki, brodawki łojotokowe
 • zbędne owłosienie
 • rozszerzone naczynka krwionośne na twarzy i ciele
 • brodawki wirusowe, łojotokowe i płaskie
 • kaszaki
 • mięczaki zakaźne
 • naczyniaki gwiaździste
 • przerośnięte gruczoły łojowe i potowe
 • nadmierne owłosienie

Przebieg zabiegu elektrokoagulacji

Urządzenie do elektrokoagulacji ma różne końcówki, które dobiera się w zależności od potrzeb. Mogą to być nożyki, pętelki, kulki lub igły.

Elektrokoagulacji, towarzyszy jej niezbyt przyjemny zapach ścinającego się białka mało kto odczuwa bolesność zabiegu elektrokoagulacji.

Długość trwania zabiegu zależy od wielkości powierzchni poddawanej działaniu elektrody od kilku do kilkudziesięciu minut.

W leczeniu jednej zmiany skórnej elektrokoagulacja najczęściej nie wymaga powtórzeń.

W miejscu koagulowanej zmiany może pojawić się drobne krwawienie, najczęściej powstają małe strupki. Okres gojenia się trwa do 21 dni.

Elektrokoagulacja Warszawa

Zadzwoń do nas lub umów wizytę

Przeciwwskazania do zabiegu elektrokoagulacji

Elektrokoagulacja nie może zostać wykonana jeśli mamy:

 • cukrzycę
 • zaburzenia układu krążenia
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • ciążę
 • karmienie piersią
 • wszczepiony rozrusznik serca
 • chorobę nowotworową

Jakie są zalecenia po zabiegu?

Po elektrokoagulacji może pojawić zaczerwienienie oraz konieczność stosowania miejscowych środków przeciwbólowych oraz przeciwbakteryjnych.

Bardzo rzadko zdarza się, że występuje obrzęk, który wymaga konsultacji lekarskiej.

Miejsce po zabiegu należy chronić przed promieniami UV, ponownym działaniem wysokich temperatur oraz kwasów. Rana powinna wygoić się w ciągu do 3 tygodni.

Zalecenia:

 • 12 godzin po zabiegu nie moczyć wodą miejsca zabiegowego
 • 2 tygodnie stosować delikatne preparaty do demakijażu
 • 2 tygodnie stosować preparaty łagodzące w miejscu zabiegowym
 • 4 tygodnie stosować krem z filtrem słonecznym SPF 50
 • 12 godzin po zabiegu nie nakładać makijażu
 • 4 tygodnie nie opalać miejsca zabiegowego
 • 2 tygodnie chronić miejsc przez zmiennością temperatur
 • 2 tygodnie nie korzystać z basenu i sauny
 • unikać wysiłku fizycznego od razu po zabiegu
 • chronić strupki przed przedwczesnym zdrapaniem

PODSTAWOWE ZALETY ELEKTROKOAGULACJI:

Pozwala na trwałe usunięcie różnego rodzaju zmian skórnych, umożliwia także zamknięcie naczyń krwionośnych i owłosienia.

Zabieg elektrokoagulacji również do owłosienia

Do zabiegu epilacji metodą elektrokoagulacji kwalifikują się pojedyncze włosy, np. na górnej wardze (tzw. wąsik , brwi i inne niepożądane pojedyncze włosy lub inne partie ciała gdzie wystepują)

Zabieg usuwa włosy trwale (na kilka lat) uszkadzając cebulkę włosa, jednakże zależy to od fazy wzrostu włosa.

Epilacja metodą elektrokoagulacji to równie skuteczna metoda jak epilacja laserowa (usuwanie pojedynczego owłosienia), przy czym jest od niej znacznie tańsza.

Efektowna i skuteczna elektrokoagulacja: Warszawa

Zmiany skórne mogą dotknąć każdego. Nawet najbardziej zadbana cera czy ciało mogą nosić ślady walki z uporczywym trądzikiem, blizny, przebarwienia, nierówności, grudki, zbędne owłosienie czy popękane naczynka. Bardzo często domowa pielęgnacja w postaci peelingów, kremów czy nawet stosowania bardziej zaawansowanych urządzeń przeznaczonych do użytku indywidualnego, takich jak narzędzia do peelingu kawitacyjnego lub mezoterapii bezigłowej mogą nie wystarczyć. Z pomocą przychodzi wówczas elektrokoagulacja, czyli niechirurgiczne leczenie zaawansowanych zmian skórnych.

Zalety zabiegu elektrokoagulacji

Głównymi zaletami zabiegu są jego bezbolesność i wysokie bezpieczeństwo, a także potwierdzona badaniami skuteczność. Elektrokoagulacja, którą proponujemy naszym Klientom z Warszawy, trwale usuwa trudne zmiany skórne, zamyka naczynka krwionośne i sprawia, że skóra — zarówno na twarzy, jak i w innych obszarach ciała nabiera zdrowego, promiennego wyglądu. Za pomocą elektrokoagulacji możemy wyleczyć różnego rodzaju brodawki: wirusowe (kurzajki), płaskie, łojotokowe, włókniaki, a także trudne do usunięcia i szpecące twarz prosaki czy kaszaki. Z łatwością też zamkniemy rozszerzone naczynka w okolicy nosa, oczu, ale również na nogach czy dłoniach.

Jak przebiega zabieg z wykorzystaniem elektrokoagulacji?

Aby procedura elektrokoagulacji była bezbolesna, skóra pacjenta jest najpierw znieczulana specjalnym żelem. Następnie kosmetolog za pomocą igieł lub innych końcówek o odpowiednim kształcie oraz rozmiarze dopasowanym do rodzaju i wielkości zmian wprowadza do każdej zmiany impulsy elektryczne. Niedoskonałości są usuwane dzięki działaniu wysokiej temperatury dochodzącej nawet do 200 stopni Celsjusza. Tak przeprowadzona procedura jest bezpieczna i bezbolesna, a jej efekty naprawdę spektakularne.

Jeżeli jesteś zainteresowany usunięciem zmian skórnych trwałą, bezbolesną i bezpieczną metodą, zapraszamy do Natur Skin Beauty przy ul. Puławskiej 33/7 w Warszawie. Na wizytę umówisz się telefonicznie albo poprzez formularz na stronie.

Q&A

Często zadawane pytania

Zapraszamy do zapisów na zabieg elektrokoagulacja do Natur Skin Beauty.

Elektrokoagulacja nie jest zupełnie bezbolesna, a odczucia zależą od indywidualnej wrażliwości na ból, i wrażliwości każdej osoby, wielkości zmiany i jej lokalizacji (unerwienie miejsca). W trakcie zabiegu odczuwalne są miejscowo lekkie ukłucia lub mocne ciepło może być również charakterystyczny zapach koagulowanego białka.

Elektrokoagulacja polega na zbliżeniu odpowiedniej końcówki urządzenia do zmiany gdzie można poczuć lekki ból, ciepło oraz charakterystyczny zapach koagulowanych białek. Cały zabieg trwa zazwyczaj do pięciu minut, dłużej w przypadku większych zmian. Na bolesność zabiegu elektrokoagulacji wpływa również wielkość zmian i ich lokalizacja.

Elektrokoagulacja pozwala usunąć większość niepożądanych, niewielkich zmian skórnych. Wyjątek stanowią te, do których istnieje podejrzenie, że mogą być złośliwe. Elektrokoagulacja nie umożliwia pobrania odpowiedniej ilości tkanek do biopsji, zaleca się więc konsultację z dermatologiem przed zabiegiem, aby upewnić się, czy mamy do czynienia ze zmianą łagodną.

Brodawkami wirusowymi można zarazić się zarówno przez bezpośredni kontakt z osobą zarażoną mogą również rozprzestrzeniać się na naszym ciele, dlatego pozostałe zmiany kwalifikują się do usunięcia, a najlepszą metodą jest wykonanie elektrokoagulacji.