Trądzik zapalny składniki aktywne i przykładowa pielęgnacja

Ksantohumol wykazuje szereg działań takich jak :

  • silna antyoksydancja działa 30x silniej niż witamina C
  • działanie przeciwzapalne
  • skracanie wypustek dendrytycznych w melanocytach dzięki czemu ogranicza i zmniejsza przebarwienia
  • działa przeciwstarzeniowo
  • działa przeciwbakteryjnie co jest przydatne w skórach trądzikowych
  • pobudza mikrokrążenie a co za tym idzie odżywia i dotlenia tkanki

 

Sprawdzi się świetnie u skór trądzikowych uszkodzoną barierę hydrolipidową z rumieniem przebarwieniami oraz starzejących się.

 

Peelingi

Trądzik w fazie aktywnej zapalnej w większości przypadków wiąże się z uszkodzoną barierą hydrolipidową . Najważniejsze jest żeby ją odbudować dopiero wtedy możemy wdrożyć peelingi.

Łagodniejszą alternatywą złuszczania może być tonik kwasowy lub żel do mycia twarzy z kwasami ale stosować co 3 dni. Kwas azelainowy będzie działał przeciwzapalnie i będzie zapobiegał przebarwieniom pozapalnym.

 

Jeśli potrzebujesz dodatkowego nawilżenia po serum zastosuj krem z pielęgnacji wieczornej a dopiero potem zaaplikuj krem z filtrem.

 

 

Antioxidant Therapy to intensywna ochrona antyoksydacyjna, ponieważ zapobiega uszkodzeniom struktur komórek naskórkowych wywołanych przez wolne rodniki i tlen singletowy. Dodatkowo przywraca naturalną barierę lipidową oraz funkcje ochronne skóry. Zapobiega w ten sposób nadmiernej utracie wody, utrzymując jej właściwy poziom w skórze.
Ekstrakt olejowy z lawendy, czyli stoechiol wraz z ksantohumolem  znacząco przyczyniają się do poprawy procesów odnowy komórkowych i regeneracji skóry.  Stoechiol zmniejsza napięcie mięśniowe, przeciwdziała zmarszczkom mimicznym i wygładza skórę. Pobudza wydzielanie beta – endorfin w skórze, rozluźniając ją i zmniejszając zmarszczki. Natomiast hydrolizowany wyciąg z drożdży, pozyskany na drodze fermentacji, stymuluje syntezę lipidów naskórka i aktywuje „mikrobiotyczną tarczę” skóry.

 

 

Antioxidant Therapy zalecany jest dla skóry wrażliwej, suchej i szorstkiej. Idealny w przypadku braku sprężystości i elastyczności skóry. Kluczowy składnik – ksantohumol sprawdzi się również w przypadku nierównomiernego kolorytu oraz skórze skłonnej do rumienia. Stanowi niezastąpioną terapię dla skór borykających się z AZS, ŁZS, łuszczycą, trądzikiem różowatym oraz patologiczną suchością.