Szkolenie z Toksyny Botulinowej

Toksyna botulinowa

SZKOLENIE DLA OSÓB DOŚWIADCZONYCH

 

Toksyna botulinowa typu A od lat jest używana jako środek do wygładzania zmarszczek i leczenia nadpotliwości.

Zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej są jednymi z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Są bezpieczne i efektywne, mają szerokie zastosowanie w profilaktyce zmarszczek u kobiet i mężczyzn. Proces polega na podaniu niewielkiej dawki substancji do wybranych mięśni twarzy, co rozwiązuje problem będący skutkiem kurczenia się mięśni.

Tak zwany „botoks” to preparat białka uzyskany z bakterii Clostridium botulinum. Oczyszczona postać toksyny botulinowej ma szerokie zastosowanie kliniczne i kosmetyczne.

 

Plan szkolenia:

 1. Omówienie zagadnień z zakresu anatomii.
  • Możliwe powikłania oraz metody radzenia sobie z nimi.
  • Przykłady możliwych błędów zabiegowych oraz sposobów, jak ich uniknąć.
 2. Omówienie poszczególnych preparatów (jednostki i rekonstytucja): Wiztox, Botulax 100 i 200, Allergan Botox, Azzalurem oraz Boccuture.
 3. Omówienie protokołów zabiegowych dla wyżej wymienionych preparatów:
  1. Nadpotliwość w obszarach dłoni, stóp oraz pach
  2. Wyszczuplenie nosa
  3. Platyzma i różnica między Nefretete
  4. Szyja indycza
  5. Żwacze i bruksizm, czyli wyszczuplanie twarzy toksyną
  6. Zmarszczki palacza i wywijanie ust
  7. Lifting i unoszenie brwi
  8. Otwieranie oka, poszerzanie szpary ocznej – technika często praktykowana w USA.
  9. Opieka po szkoleniowa.

 

Nasz wyraz twarzy to efekt działania bodźców przekazywanych z mózgu bezpośrednio do komórek mięśniowych. Botulina kosmetyczna odpowiada za blokowanie ich przejścia z połączeń nerwowych do mięśni twarzy, które mają istotny wpływ na jej wygląd. Dzięki temu wpływa na zatrzymanie skurczów mięśni, które powodują powstawanie zmarszczek. Toksyna botulinowa działa przeciwzmarszczkowo, ale nie „zamraża” mimiki twarzy – działa wyłącznie w obszarze, do którego została zaaplikowana.

Efekt jest widoczny po około trzech dniach od zabiegu, ale na ostateczne wyniki należy poczekać od tygodnia do dziesięciu dni. Botulina nie daje trwałego zatrzymania skurczów mięśni – rezultat mija po 3-5 miesiącach, dlatego zabieg należy powtarzać przynajmniej dwa razy w roku.