Szkolenie

Wypełniacze II stopnia – Modelowanie ust

Szkolenie w Natur Skin Beauty modelowanie kwasem hialuronowym usieciowanym ust : konturowanie, wypełnianie, podnoszenie kącików.

Wypełniacze II stopnia - Modelowanie ust
Nasza oferta

Wypełniacze II stopień

Modelowanie ust to poprawianie ich konturu, powiększanie ust.

W szkoleniach z kwasem hialuronowym celem jest uzyskanie naturalnego wyglądu.

Zarówno kobiet i mężczyzn, korekta dotyczy przeważnie asymetrii ust czyli powiększanie ust lub zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej.

W późniejszym etapie dokonujemy głównie korekty konturu warg i zmian wynikających z postępującego procesu starzenia się ust związanego z odwodnieniem czerwieni wargowej.

Usta z kwasem hialuronowym są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i młodzieńczą jędrność.

Szkolenie II stopień obejmuje obszary: modelowanie ust – refreshing ust oraz modelowanie ust metodą na płasko.

Dodatkowo omówienie zabiegu odświeżającego i odmładzającego na okolicę ust !

Szkolenia powiększanie ust kwasem hialuronowym

Program szkolenia:

Wypełniacze takie jak kwas hialuronowy stosuje się w celu przywrócenia naturalnej objętości w okolicach twarzy, w których zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej jest najbardziej widoczne.

Do tych newralgicznych miejsc z użyciu z kwasem hialuronowym należą przede wszystkim okolice kości policzkowych, policzków, fałdów nosowo-wargowych oraz kącików ust.

Zabiegi estetyczne z wykorzystaniem wypełniaczy, kwasem hialuronowym wykonywane są również w okolicach żuchwy i podbródka, a niekiedy na szyi i skroniach.

Wypełnia się także oczodoły i tzw. dolinę łez usieciowany kwas hialuronowy zastosowanego preparatu rozjaśnia cienie pod oczami.

Rozwiązanie to zapewnia również kompleksowe modelowanie rysy twarzy.

Szkolenie składa się z dwóch części

Część teoretyczna:

 1. Z kwasem hialuronowym – definicja
 2. Z kwasem hialuronowym – usieciowany proces wytwarzania
 3. Właściwość kwasu hialuronowego usieciowanego
 4. Wymagania jakie ma spełniać z kwasem hialuronowym przed wypuszczeniem na rynek
 5. Rodzaje wypełniaczy stosowane w medycynie estetycznej
 6. Techniki modelowania ust za pomocą z kwasem hialuronowym, usieciowanego kwasu hialuronowego
 7. Metody znieczulania pacjenta przed zabiegiem
 8. Karta pacjenta
 9. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
 10. Protokół wykonania zabiegu
 11. Powikłania i zapobieganie
 12. Zalecenia pozabiegowe dla pacjenta
 13. Kwestie prawne

Część praktyczna:

 • przygotowanie stanowiska pracy
 • wywiad medyczny z pacjentką, karta pacjenta
 • przygotowanie pacjenta do zabiegu
 • nałożenie znieczulenia
 • prawidłowa dezynfekcja
 • przygotowywanie strzykawki
 • szkoleniowiec wykona zabieg pokazowy
 • uczestnik wykona pełen zabieg pod okiem instruktora na obszarach

Część praktyczna rozpocznie się zabiegiem pokazowym wykonywanym przez szkoleniowca na modelce, podczas którego zostanie dokładnie omówione stosowane techniki oraz obszary wykonywania zabiegu. z kwasem hialuronowym.

Następnie uczestnik szkolenia przygotuje swoje miejsce pracy oraz wykona zabieg z pomocą szkoleniowca.

Podczas zajęć praktycznych uczestnik pracuje na różnych preparatach w celu poznania specyfiki z kwasem hialuronowym o różnym sposobie usieciowania.

Uczestnik szkolenia dowie się jakiego preparatu należy używać do opracowywania odpowiednich obszarów   twarzy.

Wypełniacze II stopnia – Modelowanie ust

Zadzwoń do nas lub umów wizytę

Szkolenie zawiera:

 • 2 godziny części teoretycznej
 • 6 godzin części praktycznej
 • materiały szkoleniowe oraz gotowa karta pacjenta
 • certyfikat

Jak starzeje się okolica ust? Dlaczego warto wykonać to szkolenie?

Czerwień wargowa jest pozbawiona mieszków włosowych i gruczołów potowych, mogą na niej być obecne (zwłaszcza na górnej wardze) nieduże ilości gruczołów łojowych.

To powoduje, że usta szybko ulegają przesuszeniu i pierzchnięciu pod wpływem czynników zewnętrznych. Brodawki skórne przenoszą naczynia krwionośne blisko powierzchni naskórka, co nadaje im różowy kolor.

Za ich ruch i mimikę odpowiada mięsień okrężny ust, który praktycznie cały czas jest aktywny podczas mówienia, ziewania, śmiania się, jedzenia. To wpływa na pojawianie się zmarszczek mimicznych, takich jak zmarszczki palacza.

Usta starzeją się podobnie jak każda inna część twarzy czy ciała. Wraz z wiekiem tracą swoją jędrność i objętość, górna warga może się wręcz podwijać i wyglądać jak cienka linia, co nadaje twarzy zacięty wygląd.

Metody z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy zastosowanie:

 • powiększanie ust kwasem hialuronowym – zabieg zalecany w przypadku ust cienkich i małych – zarówno z powodu uwarunkowań genetycznych i anatomicznych, jak i utraty objętości wskutek procesu starzenia się;
 • modelowanie ust kwasem hialuronowym – zabieg pozwala na zmianę kształtu i proporcji ust, korekcję ich asymetrii, uwydatnienie łuku kupidyna, podkreślenie linii i wyrównanie konturu, a także wymodelowanie objętości;
 • nawilżanie ust kwasem hialuronowym – celem tego zabiegu nie jest dodanie ustom dużej objętości, ale ich rewitalizacja; w efekcie usta ulegają wygładzeniu, podkreśleniu i ujędrnieniu, poprawia się ich napięcie, wyglądają na bardziej apetyczne, tak szybko nie pierzchną (zabieg zwykle wykonuje się mniej usieciowanym preparatem HA);
 • uniesienie kącików – usta z wiekiem zaczynają przypominać podkówkę, co związane jest z opadaniem ich kącików; kwas hialuronowy pozwala szybko nadać twarzy bardziej pogodny wyraz;
 • korekcja asymetrii – usta mogą być niesymetryczne zarówno w podziale pionowym, jak i poziomym; asymetria może być wrodzona lub związana np. z urazem, nawykowym ssaniem palca w dzieciństwie lub wadą zgryzu, która powoduje lepsze podparcie wargom tylko w jednej części; kwas hialuronowy jest najszybszą metodą przywrócenia symetrii ust i tym samym harmonii całej twarzy;
 • odwinięcie ust – u niektórych osób dochodzi wraz z wiekiem do zaniku górnej wargi (zwłaszcza jeśli zawsze była dosyć wąska), wpływ na to ma również stan uzębienia; dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego można odbudować chowającą się wargę, co odmładza twarz i nadaje jej bardziej łagodny wygląd;
 • korekcja blizn np. po rozszczepie warg, urazie, źle leczonej opryszczce czy operacji – wypełniacze kwasu hialuronowego pozwalają odbudować blizny o charakterze zanikowym (zagłębień), co znacząco poprawia wygląd ust.
 • redukcja zmarszczek palacza – wypełnienie drobnych, pionowych linii pojawiających się głównie nad górną wargą (charakterystycznych dla osób palących tytoń, ale nie tylko u nich występujących),
 • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych – to głębokie linie biegnące od skrzydełek nosa w kierunku kącików ust, na granicy obszaru wargowego i policzka;
 • redukcja zmarszczek marionetki – to natomiast linie biegnące od kącików ust ukośnie w dół, które oddzielają brodę od policzka i nadają twarzy zmęczony, posępny wygląd.

Techniki modelowania ust program szkolenia

Kwas hialuronowy wykorzystujemy w modelowaniu ust najpopularniejsze techniki należą:

 • Russian Lips – usta są rozciągnięte w kierunku wertykalnym bez dodawania im znacznej objętości, górna warga jest lekko wywinięta, podkreślony łuk kupidyna – podobnie wyglądą usta na płasko;
 • Cherry Lips – pełne ustka, w których podkreślono 4 punkty, po 2 na każdą wargę, po bokach; polecane do ust młodych i wydatnych;
 • Technika Dr Garunovej – to technika bardzo zbliżona do Russian Lips, z wyraźnym konturem ust po całości; dla młodych ust;
 • Hollywood Lips – podkreślona jest objętość, a nie kontur ust; obie wargi są jednakowej grubości;
 • Lips perłowe – ładnie zarysowane „serduszko” u szczytu wargi górnej; dolna warga podkreślona odrobiną wypełniacza;
 • Baby Doll – objętość ust podkreślona w centralnej części, delikatne wywinięcie dolnej wargi; ma nadawać twarzy niewinny wyraz;
 • French touch / technika paryska – delikatne podkreślenie ust poprzez dodanie im objętości w środkowej części, podkreślenie łuku kupidyna, uniesienie kącików.

W zabiegu powiększania, iniekcji ust stosujemy preparatu na bazie kwasu hialuronowego.

Preparaty w zabiegu powiększania ust posiadają preparat z znieczuleniem wypełniacz rozprowadza kwas hialuronowy w naszym organizmie czas trwania zabiegu powiększania ust nie jest stosunkowo długim zabiegiem.

Na szkoleniu zapewniamy modelki.

 

 

Q&A

Często zadawane pytania

Zapraszamy do zapisów na szkolenie z wypełnianiaczy II stopnia do Natur Skin Beauty.

II stopień szkoleń kierowany jest do osób, które przede wszystkim zaczynają zabiegi medycyny estetycznej w kierunku wypełniania kwasem hialuronowym. W szkoleniu mamy tematy z zastosowaniem kwasu hialuronowego.

Każde szkolenie instruktor może poprowadzić na życzenie kursanta indywidualnie.

Po odbytym szkoleniu kursant otrzymuje certyfikat, szkoła zapewnia modelki podczas szkolenia.