Sprawdzone sposoby na zmarszczki

Sprawdzone sposoby na zmarszczki

Jak radzić sobie z pierwszymi zmarszczkami mimicznymi?

Zmarszczki pojawiają się w wyniku ruchów mięśni twarzy. Im więcej jest powtarzalnych ruchów tych samych mięśni, tym większe prawdopodobieństwo, że zmarszczki się pojawią. Śmiech, mrużenie oczu lub marszczenie czoła to najpopularniejsze „przyczyny“ tworzenia się zmarszczek mimicznych.

Co to są pierwsze zmarszczki

Zmarszczki, czyli linijne zagłębienia skóry, powstają w wyniku osłabienia wewnętrznej warstwy skóry właściwej i jej mniejszej odporności na deformacje. Pierwsze zmarszczki mimiczne mogą pojawić się nawet u młodych osób. Ich występowanie uzależnione jest od stanu skóry. Choć najczęściej zmarszczki mimiczne pojawiają się w okolicach oczu (tzw. kurze łapki), wokół ust lub na czole, to nie ma reguły, że u wszystkich będą one wyglądać tak samo. Ich występowanie uzależnione jest od częstotliwości przybierania takich samych wyrazów twarzy.

Jakie polecamy sposoby na zmarszczki mimiczne?

Pozbycie się zmarszczek mimicznych nie oznacza od razu konieczności wizyty u chirurga plastycznego. Sprawdź, z jakich skutecznych i znacznie mniej inwazyjnych sposobów redukcji zmarszczek możesz skorzystać:

Kontroluj mimikę twarzy

Nie obawiaj się, że musisz przestać się uśmiechać. Pamiętaj jednak, by bez powodu nie marszczyć czoła lub nie wykonywać innych grymasów twarzy. Pomocne będą też okulary przeciwsłoneczne, które dodatkowo uchronią przed mrużeniem oczu, nasilającym się poprzez promienie słoneczne.

Wykonuj regularny masaż twarzy

Codziennie, na przykład podczas wykonywania demakijażu, poświęć chwilę, by odprężyć i ujędrnić skórę twarzy. Do tego celu wykorzystaj olejek kokosowy lub inny, dostosowany do swojego typu cery, który oprócz masażu posłuży jako kolejny krok w pielęgnacji. Masaż wykonuj kolistymi ruchami, skupiając się szczególnie na miejscach narażonych na występowanie zmarszczek mimicznych.

Zadbaj o skórę prawidłową dietą

Podstawą niech będzie dla Ciebie picie dużych ilości wody. Niewystarczające nawodnienie powoduje bowiem spadek elastyczności skóry i pogłębienie widoczności zmarszczek. Pamiętaj też, aby w posiłkach nie zabrakło witaminy E, która doskonale dba o prawidłową kondycję skóry. Witaminę młodości można również aplikować bezpośrednio na skórę, np. w postaci maseczek. Podobne działanie wykazują winogrona, ananas i banany, a także kurkuma.

Stosuj odpowiednią pielęgnację

Ujędrnienie skóry, jej nawilżenie i regenerację zapewniają kosmetyki do pielęgnacji przeznaczone specjalnie do miejsc narażonych na pojawianie się zmarszczek mimicznych. Specjalnie dobrane formuły kremów i serum na zmarszczki nie tylko przywracają skórze jędrność i elastyczność, ale też wypełniają zmarszczki, sprawiając, że stają się niewidoczne.
Polecamy stosowanie kremów pod oczy oraz na powiekę i osobnych na całą twarz profesjonalne kremy dostępne w sprzedaży w naszym salonie.