Retinol- czy wszyscy znamy metody aplikacji

Metoda kanapkowa

Jest to idealna metoda gdy dopiero wprowadzasz retinol do pielęgnacji. Ogranicza ryzyko podrażnienia do minimum.

Jak wykonać?

Umyj skórę i odczekaj około 10 minut do całkowitego wyschnięcia. Zaaplikuj krem/serum następnie retinol/retinal -następnie ponownie krem.

 

Metoda dla zaawansowanych

Jak po metodzie kanapkowej wszystko jest w porządku możesz stosować drugą metodę. Umyj skórę i odczekaj około 10 minut do całkowitego wyschnięcia. Zaaplikuj  retinol/retinal -następnie krem.

 

 

Metoda maximum

 

Jest to metoda która wyciska z retinoidów wszystko co najlepsze i do tej metody zawsze dążymy. Umyj skórę i odczekaj około 10 minut do całkowitego wyschnięcia. Zaaplikuj  retinol/retinal  i odczekaj 30-40min. Po upływie 30-40min zaaplikuj krem.

 

Pamiętaj!

Zawsze nakładaj nie wielką ilość retinoidów. Ilość produktu powinna być podobna  do wielkości ziarenka grochu. Nawet jeśli wydaje Ci się go za mało. Dokładanie większej ilości produktu to przepis na podrażnienie skóry.

 

 

W pigułce:

Czym są retinoidy?

To pochodne witaminy A nazywana często witaminą młodości które są wykorzystywane nie tylko skóry twarzy ale także i ciała. Równie często można je spotkać w gabinetach kosmetologicznych oraz w lekach przepisywanych przez dermatologów. Retinoidy mają zdolność rozpuszczania się w tłuszczach co w efekcie umożliwia przenikanie ich do głębszych warstw skóry.