Przebarwienia latem

Plamy i przebarwienia stanowią dla nas często duży problem estetyczny. Obecnie szacuje się, że z tym problemem boryka się nawet co druga kobieta. Zmiany pigmentacyjne pojawiają się najczęściej na skórze twarzy, odbierając jej promienność i dodając nam lat. Powodów ich powstawania może być wiele, niestety często jednoznaczna przyczyna jest trudna do zdiagnozowania. Jakie kosmetyki warto włączyć do pielęgnacji skóry latem, aby zapobiegać powstawaniu przebarwień? Czy latem można stosować kosmetyki rozjaśniające skórę? Na te pytania odpowiadamy w poniższym wpisie!

 

 

 

 

Co stosować, aby zapobiegać przebarwieniom?

Przebarwienia to uciążliwy problem lubiący powracać. Najważniejsza jest odpowiednia profilaktyka w codziennej pielęgnacji skóry. Wiele z nas błędnie uważa, iż latem jedyną formą ochrony przed powstawaniem nowych plam jest stosowanie kremów SPF, a działania depigmentacyjne zarezerwowane są wyłącznie na sezon od jesieni do wiosny. Oczywiście, stosowanie SPF 50 lub 100 i 120 latem jest bardzo ważne, ale może iść w parze z szeroką gamą kosmetyków rozjaśniających, które można, a nawet trzeba stosować latem, aby blokować syntezę melaniny w skórze oraz rozbijać jej nierównomierne rozmieszczenie.

 

ZŁuszcanie

naskórka to działanie zarezerwowane do redukcji już istniejących zmian. Jeśli chcemy, aby tegoroczne lato nie przyniosło nam nowych przebarwień, należy włączyć do pielęgnacji kosmetyki bogate w takie składniki aktywne jak m.in.: kwas azelainowy, kwas migdałowy, arbutyna, witamina C czy niacynamid, które wyrównują koloryt skóry oraz nie wchodzą w interakcje ze słońcem.

 

 

Oczyszczanie skóry twarzy

Gruntowne oczyszczanie skóry to baza i punkt wyjścia do skutecznej pielęgnacji. Już na tym etapie możemy wzbogacić codzienne działania o składniki depigmentacyjne. Doskonale ku temu sprawdzą się kosmetyki myjące jak np. Tca Bca bogaty w kwas kojowy i azelainowy o działaniu rozjaśniającym i wyrównującym strukturę skóry.

 

 

Aktywne koncentraty – jaki wybrać dla siebie?

Kluczowym elementem profilaktyki przebarwień jest codzienna antyoksydacja skóry – szczególnie ważna w okresie letnim. Warto sięgać po serum bogate m.in. w witaminę C, która wzmacnia ochronę skóry przed zgubnym wpływem promieniowania UV oraz rozświetla jej koloryt.

Więcej na temat zastosowania witaminy C w letniej pielęgnacji skóry pisaliśmy w naszym poprzednim wpisie:

Dla skór preferujących lekkie konsystencje doskonale sprawdzi się serum C Vit o żelowej konsystencji. Kosmetyk ten rozświetla i ujednolica koloryt skóry oraz chroni ją przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych.

 

Kremy SPF, czyli profilaktyka przebarwień skóry

Właściwa ochrona przeciwsłoneczna powinna być obecna (niezależnie od pory roku) w codziennej pielęgnacji skóry. Pamiętajmy, że na jej fotostarzenie ma wpływ nie tylko słońce. Szkodliwe są także źródła promieniowania emitowanego przez ekrany monitorów czy smartfonów. Dlatego konieczne jest zabezpieczenie skóry także podczas całego dnia pracy w biurze, kiedy nie wystawiamy skóry na bezpośrednie działanie słońca.

 

 

 

Kremy pielęgnacyjne na noc

Pielęgnacja wieczorna powinna być ściśle ukierunkowana na profilaktykę i niwelowanie zmian. Tego typu działania, zwłaszcza przy skórze z tendencją do powstawania plam, należy stosować cały rok. Doskonale tutaj sprawdzą się delikatnie złuszczające kwasy owocowe, czy składniki blokujące syntezę melaniny takie jak arbutyna, heksylorezorcynol czy kwas kojowy. W zależności od typu i kondycji skóry możemy wybierać pomiędzy kremami wzbogaconymi dodatkowo o składniki przeciwzmarszczkowe, normalizujące czy łagodzące podrażnienia.

 

Pora letnia, która szczególnie sprzyja powstawaniu plam wymaga dokładnie opracowanej strategii pielęgnacyjnej. Nie oznacza to, że musimy stosować kosmetyki depigmentacyjne na wszystkich etapach pielęgnacji. Wystarczy, że wzbogacimy aktualnie stosowane terapie o jeden czy dwa produkty o takim działaniu. Pozwoli nam to ograniczyć nawracanie nieestetycznych zmian oraz umożliwi radość z gładkiej, jednolitej skóry przez cały rok.

Więcej na temat problematyki powstawania przebarwień zapraszamy na konsultacje do Gabinetu Natur Skin Beauty