Peeling manualny

Zabieg manualnego peelingu i oczyszczania twarzy

Oczyszczanie manualne twarzy na czym polega zabieg?

Zabieg wykonujemy od szczegółowego wywiadu z klientem. Oczyszczając skórę twarzy, zmywamy z niej makijaż, nadmiar sebum, zanieczyszczenia oraz bakterie.

Każdy z wymienionych wyżej czynników wpływa w znaczącym stopniu na stan cery.

Zła pielęgnacja domowa zwłaszcza nieodpowiednie nawilżanie cery powoduje nadmiar sebum, które sprzyja rozwojowi bakterii oraz prowadzi do zatykania się porów.

W konsekwencji zaczynają pojawiać się na niej niedoskonałości, takie jak zaskórniki czy stany zapalne.

Należy pamiętać wszystkie zanieczyszczenia i toksyny, które osadzają się na naskórku w ciągu dnia, przyspieszają również starzenie się skóry, utratę jędrności i pogorszenie jej wyglądu.

 

Dokładne oczyszczenie i peeling kwasowy

Do bardziej gruntownego oczyszczenia cery mieszanej można wykorzystać żel, piankę, olejek oczyszczający lub peelingu kawitacyjnego,w celu usunięciu zaskórników. Po demakijażu skóra jest gotowa do dalszej pielęgnacji. Kosmetyczka na twarz nakłada płyny odtłuszczające wykonując tzw. czynność dezynfekcja skóry ,po zabiegu jakim jest peeling kwasowy.

 

Oczyszczanie manualne i tonizacja skóry

Tonizacja, czyli przywracanie skórze właściwego pH.

Kolejnym krokiem pielęgnacyjnym jest tonizacja.

Większość  osób o niej zapomina nie doceniając ogromnego znaczenia tego kroku dla zachowania zdrowej cery.

Podczas każdego mycia i kontaktu z wodą naruszamy naturalne pH skóry, ze względu na to, że wszystkie substancje oczyszczające, aby były skuteczne, muszą zawierać aktywne substancje. Skóra, która jest zbyt „kwaśna”, ulega podrażnieniom i przetłuszcza się o wiele szybciej niż zazwyczaj.Natomiast cera nadmiernie „zasadowa” staje się sucha i napięta.

 

 

Manualne oczyszczanie twarzy – rozpulchnianie

Następnym krokiem manualnego oczyszczania twarzy jest nałożenie na twarz maski rozpulchniającej jaki nałoży kosmetyczka.

Działanie składników aktywnych w masce zostaje zwiększone poprzez zastosowanie wapozonu, czyli urządzenia wytwarzającego ciepłą parę.

Na koniec wapozonizacji stosuje się ozonowanie, czyli włączenie do zabiegu ozonu, który działa bakteriobójczo i bakteriostatycznie.

Z każdej partii twarzy usuwa się maskę i kolejno oczyszcza się ją z zaskórników martwego naskórka i innych zanieczyszczeń.

Ostatnim etapem zabiegu jest Oczyszczanie Manualne jest bardzo dokładne choć momentami może sprawić trochę nieprzyjemne wrażenie.

Zabieg manualnego oczyszczania polega na uciskaniu skóry w różnym kierunku i naciskiem na skórę.

Po oczyszczeniu skóry z zaskórników odtłuszczamy miejsce zabiegowe.

Na koniec nakładamy krem.