Medycyna estetyczna

Laserowy lifting

Lifting laserowy - daje poprawę napięcia skóry poprzez zabiegi wykonywane tuż pod skórą. Źródłem energii jest laser 1470 nm.

Czym jest i skąd się bierze promieniowanie laserowe?

Promieniowanie laserowe jest falą elektromagnetyczną emitowaną przez specjalne urządzenie, wykorzystujące tak zwane zjawisko emisji wymuszonej. Długość fali może być różna i mieścić się zarówno w spektrum podczerwieni, jak i ultrafioletu czy światła widzialnego. Charakteryzuje się ono silnym skupieniem wiązki, jej spójnością i bardzo małym jej odchyleniem od równoległości. Wykazuje również dużą moc promieniowania oraz gęstość energii.

Istnieją różne rodzaje laserów, a także różnorodne ich klasyfikacje. Istnieje więc podział ze względu na emitowaną długość fali (a co za tym idzie zakres emitowanego światła), moc, czy też środka czynnego. Lasery mają bardzo szerokie zastosowanie w dzisiejszym świecie w wielu dziedzinach, między innymi w elektronice, technologii wojskowej, czy też medycynie.

Lifting laserowy – Na czym polega oddziaływanie lasera na tkanki?

W medycynie estetycznej wykorzystujemy rodzaje laserów charakteryzujące się emisją fal elektromagnetycznych o takiej długości i częstotliwości, która pozwala na bardzo dobrą penetrację w obrębie wody, która stanowi większość objętości wszystkich tkanek. Dzięki temu może on oddziaływać praktycznie na wszystkie tkanki, w zależności od dobranych ustawień.

Efektem tego jest aktywacja fibrolastów prowadząca do zwiększenia produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, skutkująca zwiększeniem napięcia i poprawą jędrności skóry. Ponadto dochodzi do stymulacji podziałów komórek, wskutek czego uszkodzona tkanka zastępowana jest nową.

Bolesność zabiegu jest niewielka i zazwyczaj nie wymaga on zastosowania żadnego znieczulenia. U osób z wysoką wrażliwością na ból można zastosować kremy znieczulające. Lekarz przykłada głowicę bezpośrednio do skóry, po czym emitowana jest wiązka promieniowania laserowego wnikająca na różną głębokość. Istnieje zależność, że im większa penetracja w głąb skóry, tym więcej nowej tkanki zostaje wytworzone.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera charakteryzują się stosunkowo wysokim bezpieczeństwem. Ryzyko istotnych powikłań jest minimalne, choć do kilku godzin po zabiegu może utrzymywać się zaczerwienienie okolicy poddawanej procedurze, a także mogą pojawiać się niewielkie wybroczynki i siniaki. Wymienione dolegliwości bardzo szybko samoistnie ustępują.

Laserowy lifting

Zadzwoń do nas lub umów wizytę

Czym jest i na czym polega technika liftingu laserowego?

Lifting laserowy jest innowacyjną, małoinwazyjną, niechirurgiczną techniką, której zadaniem jest eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także stymulacja restrukturyzacji i rewitalizacji skóry skutkująca poprawą jej jędrności i napięcia. Swoją bezinwazyjność zawdzięcza nowoczesnemu laserowi o długości fali 1470 nm.

eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej, a także stymulacja restrukturyzacji i rewitalizacji skóry skutkująca poprawą jej jędrności i napięcia. Swoją bezinwazyjność zawdzięcza nowoczesnemu laserowi o długości fali 1470 nm.